Europos Parlamento biuras dalyvaus „Agromaisto forume 2023“

Vilniaus rotušė

„AgriFood Lithuania“ ir Europos Parlamentas, bendradarbiaudami su Verslo ir pramonės patariamuoju komitetu, veikiančiu prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. Business at OECD) bei Lietuvos pramoninkų konfederacija, š. m. lapkričio 14 d., Vilniaus rotušėje organizuoja kasmetinį tarptautinį „Agromaisto forumą 2023“. Tai didžiausias agromaisto sektoriaus forumas Baltijos šalyse, sutraukiantis politikos, verslo ir mokslo lyderius iš visos Europos. 

Forumo metu ypatingas dėmesys bus skiriamas maisto saugumo ir tvarumo užtikrinimui dėl susiklosčiusios pasaulinės maisto ir žemės ūkio krizės. Tokie globalūs iššūkiai kaip COVID-19 panedemijos pasekmės, klimato kaita, Rusijos invazijos į Ukrainą padariniai, taip pat padidėjusios energijos ir trąšų kainos, trikdo tiekimo grandines bei kelia įtampą rinkose. Dėl to itin svarbu skatinti viešojo, privataus ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimą. Tarpsektorinis ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas užtikrintų ilgalaikius ir tvarius sprendimus agromaisto sektoriaus stabilumui ir tvariam vystymuisi.

Pagrindinė šių metų forumo tema – „Taika maistui: tvarumas, saugumas visuomenei ir planetai“.

11.30 val. diskusijos panelį pradės EP biuro Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė, 11.40 val. pranešimą „Europos Sąjungos žemės ūkio ateitis: iššūkiai Europai ir Lietuvai“ skaitys Europos Parlamento narys Juozas Olekas, o 12.30 val. pranešimą „Apsirūpinimo maistu saugumas globaliu mastu nėra duotybė“ skaitys Europos Parlamento narė iš Vokietijos Marlene Mortler.

Daugiau informacijos ir registracijos nuorodą galima rasti čia.