EYE Vilnius: 1500 jaunų žmonių, 20 diskusijų ir dvi dienos vizijų, kurios neturi sienų

Gegužės 3-4 d. Vilniuje vyko EYE Vilnius (European Youth Event), kuriuo siekta skatinti jaunus žmones tapti aktyviais piliečiais, sužinoti daugiau apie Europos Parlamento bei visos ES iniciatyvas.

akimirka iš EYEJaume Duch EYE

Renginio atidaryme dalyvavo Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Vilniaus meras Valdas Benkunskas, taip pat Europos Parlamento Komunikacijos generalinio direktorato vadovas Jaume Duch Guillot.

Renginio dienomis dalyviai turėjo progą dalyvauti per 20 diskusijų su aukšto lygio pranešėjais, tokiais kaip Lietuvos ir Europos Parlamentų nariai, vietos politikai ir įvairių sričių ekspertai. EYE Vilnius taip pat vyko apie 20 seminarų, kuriuos organizavo ES institucijos ir tarnybos, jaunimo nevyriausybinės organizacijos Lietuvoje ir Europoje! Tuo pat metu vyko ir EYE Vilnius galimybių mugė, kurioje daugiau nei 30 įstaigų, NVO ir iniciatyvų turėjo progą prisistatyti jaunimui.

Pirmosios dienos vakarinė programa vyko Lukiškių kalėjime, kur nemokamame koncerte pasirodė Free Finga spurr, Imbieras ir Utopija.

EYE Vilnius palietė daugelį jaunimui aktualių temų, tokių kaip jaunimo vaidmuo Europos politikoje įsitraukimas į politiką ir balsavimas, lyčių lygybė, mados tvarumas, viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimas, dezinformacija, lyderystė, žurnalistikos svarba, vieninga ES sveikatos sistema bei daugelis kitų.

Renginys baigtas diskusija, kurioje dalyvavo Europos Parlamento biuras Lietuvoje vadovė Daiva Jakaitė, Lietuvos ambasadorius prie ES, Arnoldas Pranckevičius ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignières-Counathe.

eye-mugatidarymo-ceremonijos-dalisviena-i-eye-diskusijeye-diskusijaeye-organizatoriai